פשעי האפוטרופסים ושופטי המשפחה

פומביות הדיון בבתי המשפט היא מיסודות שיטת המשפט בחברה הדמוקרטית… אין מטהר כאור השמש, והיכן שאור השמש לא מגיע, מתגלים סמני סיאוב… אלא, שהעדפת שמירה על צנעת הפרט על חובת פומביות הדיון, מותירה את הפרוטוקולים של בתי המשפט למשפחה, חסויים לגמרי. פסקי הדין וההחלטות מתפרסמים בצמצום ובאופן סלקטיבי, והשופט יכול להיות סמוך ובטוח כי בעת הדיון שום עין סקרנית לא שוזפת את מה שמתרחש. התוצאה, ערכאה משפטית בעייתית.

נוכחות של עיתונאי באולם הדיונים בבתי משפט למשפחה, יאפשר מתן פומביות לכל החלטה שניתנת שם, ובכך למנוע רשלנות, שחיתות ו/או שרירות לב,  שיש בהם כדי לחרוץ גורלם של קטינים חסרי ישע שלא בטובתם… אך כאמור, דלתות בתי המשפט למשפחה סגורות.

זעקות השבר העולות מאתרי האינטרנט והרשתות החברתיות, חושפות מספר הולך וגדל של הורים, ילדיהם ומשפחותיהם הנואשים, ששופטים רמסו את זכיותיהם וכבודם… הנהלת בתי המשפט שרוצה למנוע מהאזרחים שנפגעו מידי שופטי משפחה, לפרסמם ולהשמיצם, טוענת כי מדובר בשיח לא הוגן, מאחר והשופטים מנועים מלהגיב על ההשמצות, אך מה הוגן בפשעי שופטים אלה, החורצים גורל קורבנותיהם חסרי הישע לכלייה במחי קולמוס, וגוזלים מהם כל סיכוי לחיים נורמליים?… העובדה, כי אין עוד ערכאה שמייצרת כמות מחאות אינטרנטיות המתקרבת לזו של בתי המשפט למשפחה… אומרת דרשני.

******

עו"ד ירדנה נילמן ובן זוגה שוקי שאול, גנבו מיליונים מחסרי ישע… שוקי מצא את מותו בתאונת דרכים שלא פוענחה… וירדנה נשפטה לשנות מאסר…


קישורים:

בתי המשפט למשפחה

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s